Jak to działa? - Hotel Horizon

Jak to działa?

System condo

Na czym polega?

Nazwa systemu condo to skrót od łacińskiego wyrazu „condominium”, który można przetłumaczyć jako „współpanowanie”. Określenie znakomicie oddaje sens tego modelu. Opiera się on na podziale jednego, większego kompleksu nieruchomości, np. hotelu, na mniejsze lokale, które należą do prywatnych inwestorów. Całość działa jak każdy inny obiekt turystyczny i jest zarządzana przez jedną firmę. Właściciel indywidualnego apartamentu czerpie zyski z wynajmu, a dodatkowo może wykorzystywać lokal podczas własnych urlopów – w umowie przewidziane jest aż 30 dni w roku na tzw. pobyty właścicielskie.

SYSTEM CONDO PRZYNOSI KORZYŚCI OBU STRONOM TRANSAKCJI Firma zarządzająca może uniknąć drogiego i obciążającego kredytu na całą nieruchomość, zaś właściciele poszczególnych apartamentów inwestują swoje fundusze w coś zyskowniejszego i pewniejszego niż lokaty, obligacje korporacyjne czy akcje. Wszystko to pozwala na uniknięcie niepotrzebnego ryzyka.
Ten model biznesowy sprawdza się na tyle dobrze, że korzystają z niego nawet najwięksi gracze na rynku światowym, tacy jak Hilton, Ritz-Carlton czy Four Seasons.

rodzina

30

Dni w roku
pobytu właścicielskiego

100%

pasywnego dochodu

2

Home na
spokojny urlop

wypoczynek

Inwestuj, zarabiaj, odpoczywaj

System condo to fantastyczna propozycja dla tych, którzy chcieliby czerpać zyski z działalności hotelarskiej, a jednocześnie z różnych powodów nie chcą poświęcać własnego czasu i energii na zajmowanie się inwestycją. Tzw. operator, czyli firma zarządzająca, bierze na siebie zadania takie jak pozyskiwanie klientów, opieka nad budynkiem, utrzymywanie czystości, usługi gastronomiczne i inne. Oprócz tego dobrze zarządzane apartamenty z czasem zyskują na wartości, dzięki czemu stanowią jeszcze bardziej opłacalną inwestycję. Szczególnie rentowne są obiekty w lokalizacjach atrakcyjnych turystycznie.

Zalety inwestycji

Jednym z największych atutów systemu condo jest dostępność dla wszystkich. Kupno pojedynczego apartamentu jest znacznie tańsze niż zainwestowanie w cały hotel, a w dodatku mogą to zrobić zarówno przedsiębiorstwa, jak i osoby fizyczne. Można mieć pewność, że dochód jest w stu procentach pasywny: inwestorzy nawet nie muszą pojawiać się na miejscu, ponieważ zarządzaniem zajmuje się profesjonalny operator. Co więcej, system condo może być traktowany jak „second home” czyli własne miejsce na spokojny urlop. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy marzą o prywatnej, wakacyjnej przystani, a jednocześnie chcą, by inwestycja ta wiązała się z realną stopą zwrotu.

widok