Lokalizacja - Hotel Horizon
Kontakt

Lokalizacja

Miasto pod Szrenicą

Prestiżowa inwestycja
w Szklarskiej Porębie

Nasza inwestycja znajduje się w Dolinie Szczęścia, najpiękniejszej części Szklarskiej Poręby, ze złotym widokiem na panoramę Karkonoszy. Myli się ten, kto myśli, że Szklarska Poręba nie tętni życiem. Liczne imprezy, koncerty, atrakcje turystyczne, możliwość uprawiania wielu dyscyplin sportowych oraz różnorodna oferta gastronomiczna sprawiają, że jest to miejsce idealne na weekendowy wypad lub wakacje zarówno dla rodzin szukających odpoczynku, jak i dla młodych ludzi spragnionych wrażeń. A to wszystko w otoczeniu przepięknych gór!

Szklarska Poręba

Dolina Szczęścia

Dolina Szczęścia, dawna dzielnica artystyczna, jest jednym z najpiękniejszych zakątków Szklarskiej Poręby. Malowniczo położona dolina u stóp Szrenicy jest otoczona górami gwarantującymi piękne widoki o każdej porze roku. Przede wszystkim stanowi jednak doskonałe miejsce do aktywnego spędzania czasu. To miejsce do rekreacji dla całych rodzin. Rewelacyjnie przygotowane stoki narciarskie zapraszają w sezonie zimowym, a w sezonie letnim Dolina Szczęścia jest świetną bazą wypadową dla miłośników górskich wędrówek. Łatwo trafić stąd np. do wodospadów Szklarki i Kamieńczyka, ale też do czeskiej części Karkonoszy. To także miejsce, w którym można znaleźć warunki niezbędne do optymalnego wypoczynku. Spokój, świeże powietrze, klimat bardzo podobny do warunków alpejskich oraz bogactwo fauny i flory sprzyjają regeneracji i wyciszeniu.

krajobraz

Centrum Biegowe Jakuszyce

Ponad 150km narciarskich tras biegowych. To najlepsza baza treningowa dla biegaczy narciarskich w Europie Środkowej

SKI Arena Szrenica

oraz stoki miejskie oferują 15km dośnieżanych tras zjazdowych

Liczne atrakcje kulturalne w regionie

300 km tras pieszych

Trasy rowerowe

Super ekspres Karkonosze

Mówisz Szklarska Poręba, myślisz?

Najpopularniejsze miejsca w okolicy miasta

krajobraz miniatura

Szrenica

Szczyt górujący nad miastem (1362m n.p.m).

krajobraz miniatura

Schroniska górskie

Popularne Karkonoskie i Izerskie schroniska górskie – PTTK Hala Szrenicka, Pod Łabskim Szczytem.

krajobraz miniatura

Wodospady

Kamieńczyka – najwyższy wodospad w Sudetach oraz malowniczy wodospad Szklarki.

krajobraz miniatura

Śnieżne Kotły

Malowniczy szczyt, który naprawdę budzi respekt.

krajobraz miniatura

Karkonoski
Park Narodowy

Unikatowa flora i fauna na wyciągnięcie ręki.

krajobraz miniatura

Dolina Pałaców i ogrodów

Obejmuje niemal 30 obiektów architektury świeckiej. Znajdziemy tu średniowieczne wieże mieszkalne, zamki, renesansowe dwory i barokowe pałace.

Jak dojechać

Wszędzie blisko

Umiejscowienie inwestycji w sercu Karkonoszy to jej niewątpliwy atut. Horizon Hotel & Resort zlokalizowany jest w Szklarskiej Porębie, u podnóża Szrenicy, co w połączeniu z bardzo dobrą infrastrukturą komunikacyjną zapewnia łatwy i szybki dojazd z różnych części Polski i Europy. Wielu turystów odwiedzających Szklarską Porębę, rezerwuje też jeden dzień na odwiedzenie czeskiej Pragi, która jest oddalona o zaledwie 150 km.

Wrocław

133 km

Katowice

308 km

Kraków

385 km

Warszawa

484 km

Poznań

281 km

Gdańsk

685 km

Praga

150 km

Berlin

300 km

kino
krajobraz

Aktywny wypoczynek

Przez cały rok

Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne miasta porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości 2000 m n.p.m. Odkryli to sportowcy. Polscy kadrowicze często bywają w mieście na obozach kondycyjnych. Częste wiatry oraz ukształtowanie terenu doprowadzają do bardzo szybkiej wymiany mas powietrza. Specyficzny mikroklimat tworzą torfowiska Gór Izerskich, które wspierają treningi wydolnościowe.

Kajakarstwo górskie

Nordic Walking

Trekking

Wspinaczka skałkowa

Kolarstwo górskie

Dream Jump Karkonosze

Polana Jakuszycka

Trasy na biegówki i rowery

Najlepsze warunki w Polsce do uprawiania narciarstwa biegowego, na wysokości ponad 800 metrów nad poziomem morza. Idealne miejsce na wędrówki i trasy rowerowe.

trasy rowerowe
ski arena

SKI Arena Szrenica

12 km tras

Oferuje 12 km tras z systemem dośnieżania pokrywającym 100% obszaru przeznaczonego do uprawiania narciarstwa zjazdowego. Przepustowość kolejek linowych i wyciągów narciarskich wynosi 10 tysięcy osób na godzinę.

Atrakcje turystyczne

Szklarskiej Poręby i regionu

Szklarska Poręba to nie tylko góry i sport. Bogata oferta turystyczna czeka także na tych, którzy poszukują wrażeń innego typu. Co warto zobaczyć w Szklarskiej Porębie?

 • Dinopark idealna atrakcja dla najmłodszych 500 metrów od hotelu
 • Muzeum Mineralogiczne i Muzeum Ziemi „Juna”
 • Rodzinny Park Rozrywki Esplanada
 • Park Ducha Gór
 • Chata Walońska
 • Wodospady Kamieńczyka i Szklarka – drugi co do wielkości wodospad w Polsce
 • Ski arena Szrenica
 • Sztolnie w Kowarach
 • Baseny termalne w Cieplicach – najstarsze uzdrowisko w Polsce
 • Park miniatur w Kowarach
 • Muzeum Miejskie noblisty Gerharta Hauptmanna
krajobraz
kino

Szeroka oferta kulturalna

Szklarska Poręba posiada bogatą ofertę wydarzeń kulturalnych. Cykliczne wydarzenia organizowane przez miasto przeplatają się ze zmaganiami sportowymi i koncertami. Cały rok w miejskim kalendarzu wypełniony jest godnymi uwagi wydarzeniami, cyklami i festiwalami.

Miasto Ducha Gór

Daj się porwać

Region Szklarskiej Poręby to miejsce, gdzie odbywają się liczne imprezy kulturalne i sportowe uatrakcyjniające pobyt turystów. Do największych należy zaliczyć Bieg Piastów, Śniegolepy, Zlot Motocykli Ciężkich i Zabytkowych, Zawody Psich Zaprzęgów, Weekend z Adrenaliną, Akademickie Mistrzostwa Polski w Kajakarstwie Górskim, Ogólnopolska Turystyczna Giełda Piosenki Studenckiej, Festiwal Rowerowy Bike Action, UpHill Sprint MTB, Slalom Gwiazd, Puchar Trójki w Narciarstwie Alpejskim, Turniej Czterech Stoków, Bieg Izerski i Bieg Retro oraz Międzynarodowy Festiwal Kapel Ludowych a wszystko to pośród malowniczych krajobrazów.

krajobraz
kino

Twoje miejsce na Ziemi

Szklarska Poręba tętni życiem, a jednocześnie oferuje turystom mnóstwo spokoju, odpoczynku i zacisznych lokalizacji oraz tras spacerowych z dala od turystycznego zgiełku. Każdy odnajdzie tu kawałek miejsca dla siebie.

Kolej Izerska

Malownicza trasa kolejowa

Kolej izerska to malownicza trasa kolejowa łącząca Jelenią Górę i Szklarską Porębę z Harrachovem i Korenovem w Czechach. Za oknem, jeżdżących kilka razy dziennie, pociągów rozpościerają się wyjątkowe górskie krajobrazy. Ta niezwykła podróż nie jest droga.

kolejka